Arkiv: 1970-1979

1970

UTSTILLINGER:

New Art For A 1000 Years
21.02 - 05.04.1970

Concrete Poetry
print

Ron B.Kitaj
print

Weidemann / Haukeland
painting/ sculpture, 11.04 - 10.05.1970

Competition For The Youth
Material work

Japanese Ikebana
flowers

Glance
sculpture/ light/ audio, 07.04 - 10.05.1970

Micro Landscape
photography

Concert
photography, 13.06 - 08.07.1970

Architecture Without Architecture
photography, 27.06 - 03.08.1970

Lucien Clergue: The Woman and the Sea
photography, 10.07 - 26.08.1970

Art Landscape
photography

Pollution in Brume
photography

Mardøla Blues
photography, 09.09 - 01.11.1970

Our World of Things
objects, 12.09.1970-01.11.1970

People and Music
photography, 26.09 - 31.10.1970

Visiona II
interior architecture

Norwegian Art of Weaving in the 20th Century
weaving, 07.11 - 13.12.1970

Sidney Nolan
print, 06.11.1970 - 03.01.1971

HOK LIVE:

AICA (seminar)
–.01

Det norske Solistkor fremfører Igor Stravinsky: Bryllupet (Les Noces). Knut Nystvedt (dirigent). Solister: Erna Skaug (sopran), Else Nedberg (alt), Jostein Eriksen (tenor), Asbjørn Hansli (bass), Tor Stendal (bass)
11.01

Svein Finnerud Trio
29.01

Malfred Hansen / Leif Wilthil
01.02

Svein Finnerud Trio & Jan Garbarek Kvintett: Samklang!
24.02

Gunnar Malmgren / Karl Scheidt
28.02

Randi Frønsdals Ballett
08.03

Dans med Sogn og Fjordane-ringen
08.03

Norsk konkret poesi
10.03

Anna Lockwood
22.03

Jens Harald Bratlie / Ole Bøhn
30.03

Håkon Austbø
05.04

BLIKK Irma Salo Jæger (kinestiske skulpturer og laser), Sigurd Berge (elektronisk musikk), Jan Erik Vold (poesi og resitasjon). Bestillingsverk HOK.
07.04

Jan Garbareks Kvartett fremfører Popofoni. Verker av Alfred Janson, Kåre Kolberg, Arne Nordheim, Terje Rypdal, Gunnar Sønstevold. Dans og film av Marit Jerstad
09.04

Ursula Mazurek
12.04

NORDLYD 1970 Festival
15–17.04

Herbillon og Pierrot: Franske Trubadurer
19.04

I Solisti Veneti. Claudio Simone (dirigent)
30.04

Ann Mordal / Elisabeth Sønstevold /Per Øien
03.05

Bel Canto-kören
07.05

Göteborg Kammarkör
10.05

Jürgen Uhde / Renate Werner
12–14.05

Viser: Ord, toner og mennesker
15.05

Høvik Ballett
19.05

Folkedans
20–27.05

Elektrofoni: Unge norske komponister
22.05

Svein Finnerud Trio
24.05

Elektrofoni: Bjørn Fongaard, Kåre Kolberg og Arne Nordheim
29.05

31.05 Svein Finnerud Trio

31.05 Høvik skolekorps

02–07.06 Den Norske Opera fremfører Lars Johan Werle og Lars Runstens: Drømmen om Therese.

07.06 Asker skolekorps

09.06 Beethoven og vår tid. Ole Henrik Moe, Wolfgang Plagge, Svein Finnerud m.fl.

10–14.06 Høvik Ballett

11.06 Elektrofoni: Bjørn Fongaard, Kåre Kolberg, Arne Nordheim

12–18.06 Liv Glaser og Eva Knardahl fremfører Beethoven-sonater

14.06 Grav skolekorps

17–24.06 Folkedans

19.06 SYMFRONES. Friimpro med Olav Anton Thommessen, Lasse Thoresen og Jon Christophersen.

20.06 POP: 3 norske grupper

21.06 Liv S. Dommersnes

21–28.06 Snarøya Skolekorps

21.06 Viser: Ord, toner og mennesker

23.06 Liv S. Dommersnes / Liv Glaser

26.06 Elektrofoni: Unge norske komponister

01–08.07 Viser: Ord, toner og mennesker

03–31.07 Skandinavisk elektrofoni

05.07–18.08 Svein Finnerud Trio

15–29.07 Folkedans

25.07 Liverpool Scene med Adrian Henri

26.07 Svein Finnerud Trio

01–16.08 Høvik Ballett

07–14.08 Skandinavisk elektrofoni

30.08 Håkon Austbø

06.09 Ketil Bjørnstad / Einar Henning Smebye

–.09 Svein Finnerud Trio: Konsert for barn

12.09 Arne Nordheim: Lydbar. (Lydinstallasjon i forbindelse med utstillingen Vår verden av ting)

12.09 Gilbert and George (performance i utstillingen Vår verden av ting)

20.09 Einar Henning Smebye

27.09 Einar Steen-Nøkleberg

08.10 Pierrot Players

11.10 George Russell (seminar)

22–23.10 Collegium Artium Finland

25.10 Tori Engebretsen

28.10 Magne Hegdal / Jarle Søraa

30.10 Stora Teatern Gøteborg fremfører Tranfjädrarna (opera)

01.11 Bengt Johnsson

08.11 Bjørn Fongaard

15.11 Diego Blanco

18.11 Svein Finnerud Trio

22.11 Arne Nordheim: Komposisjonsmatiné

25.11 Jazzkollegium Nürnberg

29.11 Richard Kjellstrup / Karin Langbo, Robert Levin

03.12 Svein Finnerud Trio

03–06.12 Arenabåten Teater Stockholm

06.12 Steinerskolens orkester

08.12 Høvik Ballett

12.12 FILM: Ludwig van av Mauricio Kagel

16.12 Jens Harald Bratlie / Ole Bøhn / Hege Waldeland


1971

UTSTILLINGER:

Jorn, Appel, Wemaëre
tapestry/ ceramic

Computerart

Julio Gonzalez
sculpture/ drawing, 06.02 - 23.02.1971

Joe Tilson
print, 13.02 - 29.02.1971

Naum Gabo
sculpture/ painting/ graphic, 27.02 - 28.03.1971

César
sculpture, 27.02 - 07.04.1971

Mark Boyle
reliefs, 27.02 - 13.03.1971

Platecover

Zdenka Rusova
print, 03.03 - 13.04.1971

Our Time's Scene Image

Czech Theatre Posters

Mugalula Mukibi
painting

Istvan Korda Kovacz / Barbara Hepworth
photography

Thomas George
painting

Art on Posters

Albrecht Dürer
print

Polish Art Today
print, 25.09 - 31.10.1971

Rolf Stenersens Collection


HOK LIVE:

08.01 Eva Möller / Gunnel Norée

10.01 Ole Bøhn / Noël Lee

24.01 Elisabeth Klein

07.02 National Theatre of the Deaf

14.02 Elektrofoni: Wlodzimierz Kotonski

18.02 La Salle Quartet

27.02–17.03 VINTERFESTIVALEN

27–28.02 Soft Machine med Mark Boyle og Joan Hills

02.03 Svein Finnerud Trio

03.03 Karin Krog og Steve Kuhn

04.03 Steve Kuhn Trio

05.03 Junipher Greene

06.03 Jan Bojer, Klaus Hagerup og Svein Finnerud Trio

07.03 Jan Garbarek Kvartett & Sheila Jordan

07.03 Min Bul (Terje Rypdal, Bjørnar Andresen, Espen Rud)

09.03 Fred Nøddelund m/Jazzorkester fremfører Atlantis

10.03 SAMKLANG! Svein Finnerud Trio, Jan Garbareks Kvartett og Min Bul.

11.03 Saft

11.03 Hurdy Gurdy

12.03 Jan Garbareks Kvintett

13.03 Maurice Weddingtons Storband

16–17.03 New Music Ensemble

21.03 Irene Dilks / Peter Lodwick

25.03 Minnekonsert for Sonja Henie med Det norske solistkor. Knut Nystvedt, dirigent

27.03 Nordisk Jazzseptett

28.03 Terry Riley & Pran Nath

04.04 Audun Kayser

17–26.04 Teater: Finn Carling – Skudd. Teaterforestilling. Bestillingsverk HOK

25.04 Håkon Austbø / Marina Horak

27.04-06.06 IMPROVOFESTIVALEN

27.04 KLUSTER

28.04 Symfrones

29.04 Romerike Folkehøgskole fremfører Capek: Insektliv

30.04–02.05 Collegium Artium Finland fremfører Broderdräparen

05.05 Vittorio Gelmetti & Carol Plantamura

07.05 Mauricio Kagel

07.05 Kölner ensemble für neuer musik

08.05 Mauricio Kagel

09.05 Mauricio Kagel. Urfremføring av Prøve/Probe

12.05 Høvik Ballett med Svein Finnerud Trio

13.05 Forum Theater München fremfører Handke: Der Mündel will Vormund sein

16.05 Kungliga Musikakademin, Stockholm: Molonne

19.05 Bikubens Teatergruppe

20.05 Spontaneous Music Ensemble (Julie Driscoll, John Stevens, Trevor Watts, Ron Herman)

22.05 Edinburgh Theatre Workshop: Troll

23.05 Skjeberg Folkehøgskole dramagruppen

24.05 Göteborg Stadsteater: Gänget

25.05 BANDEN, København: Hatten av for de voksne

31.05 Trio Mobile

05–06.06 Atheneum Theatr: Peer Gynt

13.06 Høvik Ballett med Svein Finnerud Trio

23.06 Liv S. Dommersnes & Liv Glaser

27.06 Høvik Ballett med Svein Finnerud Trio

04.07 Jan Garbarek Kvintett

11.07 Svein Finnerud Trio

18.07 Svein Finnerud Trio

25.07 Webster Lewis Quintet

01.08 Webster Lewis Quintet

08.08 Lillebjørn Nilsen

11.08-12.12 MØT POLSK KULTUR

11.08 Polsk og rumensk folkedans

15.08 Saft

22.08 Ketil Bjørnstad

29.08 Elisabeth Klein

05.09 Eva Solar

12.09 Håkon Austbø / Claes Gill

12.09 Richard Bungers / Thomas Milton

14.09 NORDLYD 1971 Festival

16.09 En romantisk aften med Ole Bøhn, Svein Finnerud Trio, Elisabeth Klein, Ole Henrik Moe og Odd Ulleberg.

24–26.09 Ensemble MW2

30.09 Poznan Operaballett

07–08.10 Szczecin Mime Ensemble

10.10 Zygmunt Krause

12–13.10 The Music Workshop: Polsk og skandinavisk samtidsmusikk

15.10 Tadeusz Kantor: Happening etter Rembrandts «Dr. Tulps forelesning».

15.10 Tadeusz Kantor: La Chaise (stolen) Happening basert på å bygge en 17 meter høy stol utendørs.

16.10 Fistulatores et Tubicinatores Vasoviensis (musikkteater)

17–22.10 Elektrofoni: Studio Eksperymentalne

19.10 Vitamime

31.10 Jan Dobrowolski Trio

03.11 Jimmy Hopps’ Exchanges. Med Jimmy Hopps, Jan Garbarek, Carl Magnus Neumann og Arild Andersen.

07.11 Siri Garson-Montecino & Alfonso Montecino

12.11 Terje Rypdal Ensemble

14.11 Jerzy Putrament: Om polsk kunst (seminar)

16.11 Kulturkvartetten

16.11 Arnfinn Refsdal

28.11 Tori Engebretsen / Bjarne Volle

12.12 Lillebjørn Nilsen

12.12 FILM: Polsk spillefilm

1972

UTSTILLINGER:

Textile Competition

Art on Books
15.01 - 20.02.1972

Georg Grosz
print

Kjell Bjørgeengen
photography, 22.02 - 19.03.1972

Dutch Colour Today
painting, 25.02 - 19.03.1972

Poster Exhibition

Norwegian Medieval Art
sculpture/ wood work, 24.03 - 04.06.1972

Bærum Camera Club
photography

Palle Nielsen
print, 31.05 - 18.06.1972

Warsinsky / Myrdam
art of weaving / ceramics

Atelier Nord
print

Constant
print

British Thing
performances, 23.09 - 15.10.1972

Park 62: Environment Exhibition
installation, 16.10 - 29.10.1972

Paul Peck: Poetry of the Body
painting, ?.10 - ?.11.1972

Korsmo / Knudsen: Architecture Exhibition

Modernists from the 1930s
painting, ?.12.1972 - ?.01.1973

Toys by Artists Veritas
?.12.1972

Exhibition with Series of Drawings

Kjær/Kolberg: NOVA
room installation, 02.08 - 22.08.1972


HOK LIVE:

09.01 Ole Bøhn / Noel Lee

27.01 Gaudeamus-obokvartett

22.02 Hal Clark – Lek med lyd

27.02 Edvard Hagerup Bull: Komposisjonsaften

27.02 Nathan Shuly

03.03 Pro Musica Antiqua

05.03 Einar Henning Smebye

10–24.03 VINTERFESTIVALEN

10.03 Viser: Loelvens Stiftelse, Lars Klevstrand, Kåre Siem

11.03 Hurdy Gurdy

12.03 Sevda

12.03 Trøndelag Teater: Buss på by`n

14.03 Jan Garbarek Trio og Jan Erik Vold

16–19.03 Paal-Helge Haugen: Rekviem for Janis Joplin. Med Teatergruppen Volundar og Kåre Kolberg. Bestillingsverk HOK.

17.03 Svein Finnerud Trio og Skjåk Bræk

18.03 Saft med Mark Boyle (lys)

19.03 Elektrofoni og Pop. Jan Gjessing (lysshow)

21–23.03 Paal-Helge Haugen: Rekviem for Janis Joplin

26.03 Birgitte Grimstad

08–09.04 Nationalteatern, Göteborg

09.04 Vitalij Bojanowski / Einar Steen-Nøkleberg

16.04 Nils Viggo Benzon / Ole Bøhn

22.04 Grex Vocalis: Schola Instrumentalis

23.04 Peter Mark & Thea Musgrave

23.04 Trio Fiorentino

26.04 Svalegangen Teater, Århus

30.04 Film: David Devensky

30.04 Marina Horak

04.05 Severino Gazzeloni / Bruno Canino

04–07.05 Nelli Belli Teatret: Dukketeater

07.05 Akademiske Sångföreningen

14.05 Film: Middelalderfilmer

17.05 Birgitte Grimstad

01–06.06 Terje Rypdal: Orfeus vender seg og ser tilbake

Kai Nissen (tekst), Knut Skram (sang) Ludwiga Koba (sang), Per Fosser (regi). Bestillingsverk HOK

04.06 Folkedans

08–09.06 Terje Rypdal: Orfeus vender seg og ser tilbake

09–18.06 Paal-Helge Haugen: Rekviem for Janis Joplin.

11.06 Jens Harald Bratlie

18.06 Erik Andresen, Håkon Austbø og Ole Bøhn spiller Ravel, Stravinsky og Hindemith

18–20.06 Dukketeater: Sigrid Undset: Østenfor sol og vestenfor måne

23.06 Liv S. Dommersnes & Liv Glaser

25.06 Happie

02.07 Nordisk Jazzworkshop

09.07 Christian Reim band

16.07 Saft

23.07 Arild Andersen, Jon Christensen, Bobo Stenson og Ralph Pendland

27.07 Trubadur Modern

02–21.08 Anders Kjær og Kåre Kolberg: NOVA. Installasjon i Studio. Bestillingsverk HOK

29.08 Eva Gustavson

03.09 Bent Lorentzen: Afgrundens brønd. Nordiske Musikkdager

17.09 Colloquium Musicale. Kåre Kolberg: Nytt verk

22.09-15.10 British Thing

22.09 Åpning: Barry Flannagan’s Ballet. John Bull Puncture Repair Kit. John Hilliard (foto, film, video, tape). David Tremlett (film)

23.09 Som 22.09 + Amazing Blondel

24.09 Som 22.09 + Gustav Metzger: Massage + Bærum Filmklubb

24–25.09 Strider Dance Company

25.09 Barry Flannagan’s Ballet, David Tremlett, John Hilliard.

26.09 Bærum Filmklubb: Britisk kunstfilm, John Bull Puncture Repair Kit, David Tremlett

28.09 Stuart Bristley: Eat Event, John Bull Puncture Repair Kit, David Tremlett, og Britisk kunstfilm

29.09 Stuart Bristley:Kitchen Event, John Bull Puncture Repair Kit, David Tremlett og Britisk kunstfilm

30.09 Stuart Bristley: Eat Event, John Bull Puncture Repair Kit, David Tremlett, og Britisk kunstfilm

01.10 Stuart Bristley: Eat Event, John Bull Puncture Repair Kit, David Tremlett, Gustav Metzger: Massage, The Montagnana Trio, Britisk kunstfilm

02-05.10 Stuart Bristley: Eat Event, John Bull Puncture Repair Kit, David Tremlett, og Britisk kunstfilm

06.10 Stuart Bristley: Eat Event, John Bull Puncture Repair Kit, Aloys Kontarsky og Siegfried Palm

07.10 Stuart Bristley: Eat Event, John Bull Puncture Repair Kit,

The Scratch Orchestra

08.10 Stuart Bristley: Eat Event, John Bull Puncture Repair Kit, Britisk kunstfilm, Gustav Metzger, The AMM Group, Bærum Filmklubb: Barnefilmprogram, Nice Style

09.10 Britisk kunstfilm, John Bull Puncture Repair Kit, The Scratch Orchestra. Nice Style.

10.10 Britisk kunstfilm, John Bull Puncture Repair Kit, The Scratch Orchestra. Nice Style, John Tilbury

11.10 Som 09.10

12.10 Britisk kunstfilm, John Bull Puncture Repair Kit, Nice Style, The PTO Group

13-14.10 Britisk kunstfilm, John Bull Puncture Repair Kit, The Scratch Orchestra

15.10 Britisk kunstfilm, John Bull Puncture Repair Kit, The Scratch Orchestra, Gustav Metzger: Massage, Bærum Filmklubb: Britisk kortfilm

16.10 Viola da Gamba Trio

20.10 Viseklubben Hades

29.10 Bent Lorentzen: Afgrundens brønd

05.11 Cornelis Vreeswijk

09.11 Heinz Holliger, Ursula Holliger og Serge Collot

12.11 Igor Dekleva

15.11 Håkon Austbø / Marina Horak

19.11 Guillermo Fierens

03.12 Åpent Hus: Svein Finnerud Trio og viseamatører

04.12 Vladimir Ashkenazy: Skjrabin-program

16–17.12 KALVØYA: Gjensyn med Kalvøyafestivalen

26.12 Ungdommens pianomestre

28.12 Pensjonisthygge: Høvik Ballett, Lars Klevstrand, Rolf Søder

Hver måned i 1972: Bærum Filmklubb.


​1973

UTSTILLINGER:

Pierre Soulages
painting

Erik Kjær
sculpture

Asta Nielsen
film documentation, 24.01 - 11.02.1973

Naive Art
painting/ sculpture, 15.02 - 18.03.1973

Young American Art
print, 22.03 - 15.04.1973

Paul Brand
painting

The Norwegian Opera
photography

Joan Miró
print, 10.05 - 01.07.1973

Ceramic Works of Students from Asker and Bærum
ceramic, ?.06.1973

Zdenka Rusova

Richard Mortensen: Alcoa Collection
painting, ?.08.1973

Erik Nyholm
ceramic

Eduardo Paolozzi
print

New From the Netherlands
photography/ print/ projection/ video, 06.09 - 07.10.1973

Silkeborg Collection
painting/ sculpture/ print, ?.10 - ?.11.1973

Gromholt Collection
painting/ sculpture/ print, 21.11.1973 - 02.01.1974

Antoni Tapies
print

Mark Boyle
25.05 - 10.06.1973


HOK LIVE:

--.01 Bert Jansch spiller i Hades Viseklubb

07.01 Ole Bøhn / Noël Lee

14.01 Sunniva Gjønnæs / Einar Steen-Nøkleberg

19.01 Morton Subotnick & James Rebhan fremfører de elektroniske komposisjonene Sidewinder, Touch og Butterflies. Installasjon: Game Room nr. 2

21.01 Otto Berg / Eva Knardahl

28.01 Van Deths: dukketeater

11.02 Tori Engebretsen / Håkon Stødle

14–18.02 Jens Bjørneboe: Tilfellet Torgersen (teater)

18.02 Tom Ernst / Ørjan Sætran / Einar Steffensen

25.02 Håkon Austbø: Jeanne d’Arc. Et spill om krigen

25.02 Audun Kayser

04.03 Nathan Schuly

11.03 Nadderud gymnas dramalinje fremfører Wilders: Byen vår

13.03 Won-Kyong Cho

13.03 Universitetets Storband

14.03 Teatergruppe fra Horten

16.03 Cassandra 1030 (teater)

18.03 Skjeberg folkehøgskole, Vitamine Volda

25.03 Romerike folkehøgskole

25.03 Bjørn Strandvold

15.04 Elektrofoni: Hal Clark: American Exhibition

21.04 Dansk kirkespill

06.05 Frøydis Ree Hauge / Walter Hauge / Arnfinn Refsdal

13.05 Lis Smed Christensen

27.05 Hartvig Nissens skole: Teater om homofili

27-29.05 Asia Minor Mission m/ Durul Gence

03.06 Francisco Aybar

10.06 Jarmilla Kozderkova

17–22.06 Ballettverkstedet: James de Bolt

17–22.06 Jeremy Spinks

23.06 Liv S. Dommersnes & Liv Glaser

24.06 Elektrofoni

01.07 Elektrofoni

08.07 Elektrofoni

15.07 Elektrofoni

22.07 Elektrofoni

29.07 Elektrofoni

05–12.08 Elektrofoni

26.08 Håkon Austbø / Ole Bøhn

04–05.09 Filmworkshop med Lotte Reiniger

06–30.09 NYTT FRA NEDERLAND

06–09.09 Netherlands Saxophone Quartet

08–30.09 Nederlandsk kortfilm

09–30.09 Nederlandsk elektrofoni

11–14.09 Het Werktheater

15–16.09 Fusion Moderne: Harry Sparnay, Polo de Haas

16.09 Frederic Meinders

21–23.09 Umbrella Puppet Theatre m/ Ray Nusselein

30.09 Bertram Turetzky

30.09 Åpent Hus: Motkulturdag med Frosk / Dikt og Datt / Forlaget for flere / Erland Kiøsterud / Kari Nordland / Petter Langvik / Slaget ved Volder / Forlaget Frustra / Frit Mig / Futurum Forlag / Ett Blad

07.10 Reinische Kinder- und Jugendkor

28.10 Helge Evju

08–11.11 NORDISKE JAZZDAGER med Bjørn Alterhaug Kvartett, Christian Reim Sekstett, Christiania Jazzband, Guttorm Guttormsen kvintett, Jan Garbarek Kvartett, Jon Eberson Kvartett, Kjell Bartholsen, Søbstad/Halvorsen-kvintett

28.11 I solisti veneti

05.12 Sonores Antiqui

09.12 Birgitte Grimstad

​1974

UTSTILLINGER:

Paul Klee

print

Håkon Bleken
coal drawing, 04.01 - 27.01.1974

Antoni Tapies
print, 04.01 - 10.02.1974

Jean Dubuffet
drawing/ water colour, 03.04 - 19.05.1974

Pablo Picasso
painting/ posters/ print

Eisenstein
photography/ posters/ drawing, 21.02 - 17.03.1974

Christo: Valley Curtain Project
drawing/ model/ photography, 18.04 - 19.05.1974

Jan Groth
gobelin/ drawing, 22.05 - 30.06.1974

Student's Work from Asker and Bærum

Wilhelm Freddie
painting/ drawing/ print, 11.09 - 27.10.1974

Helen Frederick
print/ drawing, 27.06 - 21.07.1974

Bjørn Erling Evensen
sculpture/ print, 25.08 - 08.09.1974

Guatemala Textiles
textile, 13.09 - 23.11.1974

Italian Prints
17.10 - 01.12.1974

100 Years of Impressionism
painting/ slides, 31.10.1974

Richard Franciso
painting, 25.07 - 26.08.1974

Berliner Handpresse
print/ book, 12.12.1974 - 12.01.1975


HOK LIVE:

03.02 Steve Reich Ensemble

13.02 Osian Ellis / Peter Pears

21.02 Håkon Austbø

24.02 Magne Elvestrand / Annelise Kalhovde

04.03 Norges Musikkhøgskole-konsert

24.03 Jens Harald Bratlie / Igor Gavrisj

31.03 Grex Vocalis

07.04 Ole Bøhn / Noël Lee

11.04 Kirkespill

21.04 Froteatern, Göteborg

24.04 Kjell Bækkelund

28.04 Teatergruppe fra Oslo Katedralskole

29–30.04 Theatre Mandrago

13–16.05 Statens Operaklasse

19.05 Nathan Schuly

26.05 Audun Ravnan

02.06 Trio du Nord: Ole Bøhn, Håkon Austbø, Hege Waldeland

23.06 Liv S. Dommersnes & Liv Glaser

23.06 Endre Kleve / Einar Henning Smebye

23.06 Lars Klevstrand

29.06 Småbispan-musikkorps

16–18.08 Vadstena Akademin

12.09 Eva Knardahl

22.09 Rain

29.09 Collegium Musicum

02.10 Robert Riefling

06.10 Darmstadt Staatstheater

13.10 Elisabeth Klein

23.10 Geir Henning Braaten

27.10 John Tchicai Trio

30.10 Imre Szendrel

30.10 Kåre Virud

03.11 Angelika R. Sweekhorst / Einar Steen-Nøkleberg

12.11 Jens Harald Bratlie

15.11 Sandvika Storband

22.11 Complesso Settecentesco Italiano di Roma med Serverino Gazzeloni

29–30.11 Friteatern Göteborg

01.12 Brytninger. Prisma de Profundis. Multimediashow av Karoly Buday og Terje Rypdal

01.12 Høvik Ballett

08.12 Erling Bløndal Bengtsson / Kjell Bækkelund

26.12 Jens Harald Bratlie / Stig Nilsson / Aage Kvalbein

26.12 Åpent hus med Bærum kommune: Lars Klevstrand

​1975

UTSTILLINGER:

Japanese Posters in Høvikodden
posters/ prints, 17.07 - 17.08.1975

Four Living Artists from Israel

Dagmar Hochova
photography

Drawings from Children
drawing, 07.05 - 22.06.1975

Jakob Weidemann: retrospective
painting, 10.04 - 01.06.1975

Eduardo Chillida

Per Kirkeby
drawing/ print, 25.06 - 25.07.1975

Henry Moore: retrospective
sculpture, 06.06 - 27.07.1975

Michael Rothenstein: Violence and Other Images
print, 31.07.1975

Shusaku Arakawa
print, 28.08 - 28.09.1975

Bernhard Luginbühl
print, 28.08 - 28.09.1975

Olav Strømme: retrospective
installation/ painting, 12.09 - 12.10.1975

Young French Art
painting/ sculpture, 16.10 - 16.11.1975

Rafael Canogar
painting/ relief/ print/ sculpture, 21.11. 1976 - 01.02.1977

Soviet Printsprint, ?.12.1975

Japan in Høvikodden
print/ painting, 23.01 - 06.04.1975


HOK LIVE:

05.01 Ole Bøhn / Einar Steen-Nøkleberg

12.01 Mathias Hartmann / Einar Steen-Nøkleberg

14.01 Society for Electronic Music (SEM) Ensemble

20.01 Statens Operaskole

03.02 Jahn Mae Feyden

03.02 Stand Band

28.02 Studio 2, Yves Lebreton

14.03 Lina Rosales

16.03 Hessisches Staatstheater

31.03 Vidaråsen Langfredagsspill

06.04 Einar Steen-Nøkleberg / George Zuckermann

09.04 Ungarsk konsert

13.04 Janitsjarkonsert

20.04 Geir Henning Braaten / Endre Kleve

20.04 Sandvika Storband

27.04 Ruphus

29.04 Kieler (opera)

04.05 Sekkepipeorkester fra Skottland

10.05 Københavns Drengekor og Sølvguttene

19.05 Akademiska Kören

25.05 Ny Musikk-konsert

01.06 SAS-folkedansgruppe

08.06 Håkon Austbø / Marina Horak

11.06 Synnøve Løchen

12.06 Elektrofoni: Ingram Marshall

29.06 Sandvika Musikkorps

06–13.07 Kirsten Flagstad Memorial Festival

03.08 Greenwich Alternative Theatre

10.08 Film: av kvinner, om kvinner

24.08 Werkraumtheater Wuppertal Gateteater fremfører Weiss: Nacht mit Gästen/Helligetrekongersaften

30.08 Engelsk studentteater

31.08 Grex Vocalis

31.08 Ungdomskor

21.09 Black Earth Percussion

28.09 Jan Danielsen / Lena Bust Nilsen

05.10 Jan König / Helge Slaatto

12.10 Ny Musikk-konsert

12.10 Svein Finnerud Trio med Høvik Ballett

17.10 Oslo Kammerorkester og Sibelius Akademins Orkester

18.10 Københavns Kammerorkester: Musica Svecia

23.10 Duo Roma: Tozzi/Laberer

28.10 Melvin Simonsen: Komposisjonsaften

02.11 Asker og Bærum-musikklærere. Elevkonsert

09.11 Pierre Aymard

11.11 Innvielse av Norsk Studio for Elektronisk Musikk (NSEM)

23.11 Bærums yrkesskole – musikklinjen

23.11 Guldbergs Akademiske kor

30.11 Håkon Austbø / Ole Bøhn

05–07.12 Jytte Abildstrøms dukketeater

07.12 Benny Dahl-Hanssen / Hege Waldeland

14.12 Norges Musikkhøgskole: Blåsergruppe

26.12 Birgitte Grimstad

​1976

UTSTILLINGER:

Tadeuz Kantor: emballages
installation, 10.01 - 11.02.1976

Serge Poliakoff
painting/ print, 05.02 - 14.03.1976

David Hockney
print, 18.03 - 19.04.1976

Korea: Old and New Art: Korean Festival
print, 12.02 - 14.03.1976

Elementary Forms: Art from the Netherlands
painting, 18.03 - 19.04.1976

Jørgen Haugen Sørensen
sculpture/ drawing/ print, 23.04 - 18.05.1976

Walker Evans
photography, 23.04 - 18.05.1976

Reflections: Images of America
photography, 23.05 - 13.06.1976

Pierre Soulages
print, 17.06 - 08.08.1976

Chinese Peasant Painting
painting, 17.07 - 05.09.1976

Eric Bowen
sculpture/ relief/ drawing, 12.08 - 05.09.1976

Nordic Textile Triennale
textile, 12.08 - 05.09.1976

Deep from a Swedish Heart: Swedish folkart
painting/ sculpture/ folkart/ photography/ theatre/ music/ film, 09.09 - 10.10.1976

Art, Battle, Critic: German Social Criticism Art in the 1920s
painting, 15.10 - 15.11.1976

Masterpieces of Prints - from E. Kornfeld's Collection
painting, ?.12.1976 - 30.01.1977

Dada

Howardena Pindell: Video Drawings
photography, 21.10 - 14.11.1976

South-African Everyday Life
photography/ print, 18.10 - 05.12.1976

Helge Røed: ZoooM Project 1976 for HOK
installation, summer


HOK LIVE:

--.01 Al Hansen workshop

11.01 Film: Fassbinder-portrett

18.01 Film: Fassbinder: Warnung für einer heiligen Nütte

25.01 Geir Henning Braaten / Øyvind Ekornes / Finn Henry Olsen

01.02 Jorunn Kirkenærs Ballett: Indisk program

08.02 Sandvika Storband

13–15.02 Won-Kyong Cho

22.02 Canticum Novum

29.02 Film: Korea-filmer

07.03 Stans-band

10.03 Oslo Nye Teater: dukketeater

14.03 Fuat Kent

21.03 Film: Lars Grundt Fritz Sommer, Mathias Hartmann, Marina Horak

21.03 Marina Horak, Fritz Sommer, Mathias Hartmann, Marina Horak

24.03 Ragna Ringdals barneteater: Folk og røvere i Kardemomme by

04.04 Nageswara Rao

22.04 Wolfgang Plagge / Gerd Skau: X-klubben

25.04 Østre Bærum klaverskole

25.04 Film: Oddvar Einarson: Kampen om Mardøla

02.05 Konsert for pensjonister

09.05 Guldbergs Akademiske kor

11.05 Collegium Vocale

16.05 Henry Cow

23.05 SAS-folkedansgruppe

29.05 Filiokus Barneteater: Krinkelkroken

30.05 ABC Drama Group

02.06 Birgitte Grimstad: Amerikanske sanger

13.06 Lidingö kammarkör

23.06 Liv Dommersnes

23.06 Warzaw Music Workshop

01–15.08 Film: kinesisk film

10.08 Kjell Bækkelund

22.08 Collegium Vocale / Høvik Ballett

29.08 Kjell Børresen: Lyrikk-kabaret

05.09 Dolores Salas Borgir

12.09 UR SVENSKA HJÄRTANS DJUP. Åpning av utstilling og festival med Bent Staff, Cornelis Vreeswijk og Delsbo Skäggmannslag

13.09 Familiefest

19.09 Film: Svenske filmer

19.09 Spelmansstevne

26.09 Värmländingarna

10.10 Växsjö operaensemble fremfører Orff: Den kloka flickan

22.10 San Andreas Fault

24.10 Torsten Föllinger / Hege Tunaal / Rolf Lindblom

31.10 Charles Linale

31.10 Oslo kammeropera fremfører Purcell: Dido og Aeneas

07.11 Perleporten teatergruppe fremfører: Jug meg en saga

14.11 Sandvika Storband

21.11 Åpent hus: Mette Brandtzeg

28.11 Høvik Ballett for barn

12.12 Åpent hus: Trond Botnen, konsert. Peer Gynt, døveteater

19.12 Pensjonisttreff

​1977

UTSTILLINGER:

Tibetan Art

Images of an Era
photography, 03.02 - 13.03.1977

Alechinsky
print, 10.02 - 13.03.1977

Drawing Today: Museum of Modern Art, NY
installation/ photography/ drawing, 17.03 - 24.04.1977

Alberto Giacometti
sculpture/ painting/ drawing, 28.04 - 04.06.1977

Student Works

Morten Kristiansen
drawing, 05.05 - 29.05.1977

Kai Fjell: retrospective
painting, 09.06 - 14.08.1977

Veteran Cars / Design
automobile/ photography, 11.06 - 26.06.1977

Bertoia
sculpture, 16.06 - 14.08.1977

Bernard Venet
drawing

American Series of Drawings

Dewasne
maxi painting/ anti sculpture/ drawing, 18.08 - 18.09.1977

Klar Form: McCrory Collection
painting, 23.09 - 30.10.1977

Parslow and Sandberg
photography, 29.09 - 30.10.1977

Abakanowicz
sculpture/ installation, 03.11 - 04.12.1977

Japanese Drawings: Schacks Collection
drawing, ?.12.1977 - ?.01.1978

Contemporary South: Southern State Photography

Håkon Stenstadvold
tapestry, 15.12.1977 - 15.01.1978


HOK LIVE:

30.01 Ny Musikk presenterer Jarle Søraa

05.02 Åpent hus: Bikubens dukketeater, Popgruppen Out of Tune og Ove André Eriksen

13.02 Håkon Austbø

19.02 Won-Kyong Cho

06.03 Ny Musikk: Bass Dance med Hal Clark

13.03 Åpent hus: Stans Band, Stockholm. Film: Alechinsky

26.03 Frie Dansegrupper Minifestival

26.03 Pip Simmons Theatre Group fremfører Dracula

27.03 Pip Simmons Theatre Group fremfører The Dream Of The Ridiculous Man

10.04 The Biddulph Male Choir

11.04 Chorus Novus

17.04 Abraxas

24.04 Ny Musikk

11.05 Statens operaklasse fremfører: Il matrimonio segreto

15.05 Parkkonsert

21.05 Åpent hus: Koret Pro Musica / Den Danske Kvartett /Film om Giacometti

22.05 Birger Sjöberg

28.05 Donald Andrews / Gretel Shonley

28.05 Gretel Shonley

05.06 Høvik Ballett med musikk av oboisten Håvard Norand: Dans i Giacometti-utstillingen

05.06 Ophelia Ragtime Band

12.06 Parkkonsert

12.06 Viseklubben Hades

23.06 St. Hans program: Haugtussa / Liv Dommersnes / Edith Thallaug

06.07 The Dale Warland Singers

10.07 Lars Klevstrand

17.07 Abraxas

24.07 Jon Balke Trio

31.07 Ketil Bjørnstad

07.08 Håkon Austbø / Hege Waldeland

14.08 Parkkonsert

21.08 Grex Vocalis. Parkkonsert med Ole Bøhn og Lars Grundt

24.08 Arild Andersens kvartett

04.09 Jan Garbarek Kvartett med Jan Erik Vold

04.09 Parkkonsert

11.09 Flamenco

11.09 Werkraumtheater Wuppertal

11.09 Parkkonsert

18.09 Carlos Traffic

19.09 Parkkonsert

23–25.09 Living Moment: Red for Roses

02.10 Einar Steen-Nøkleberg

09.10 Karine Gregorin / Vladimir Scanavi: I piccoli musici

15.10 Chris Harris’ klovneteater

16.10 Åpent hus: Folkemusikk

19.10 Nordisk konsert

23.10 Thea Stabell og Hege Tunaal. Kabaret: Og jorden den er

trillandes rund

30.10 Geir Henning Braaten / George Zuckermann

06.11 Sandvika Storband

12.11 Åpent Hus: Marina Horak / Ayfer Beliks dukketeater / Film om M. Abakanowicz

15.11 Neil Dodd / Harvey Philips

20.11 Basar Tidsskrift-dag: Jan Erik Vold, Lillebjørn Nilsen, Kari Svendsen m.fl

27.11 Pro Musica kammerkor

27.11 Sandvika musikkorps

01.12 Film: diverse filmer

03–04.12 Pakhus 13 fra København fremfører: Vårofferet og Dødsfuga

04.12 Boris Bechterev / Vladimir Spivakov

10.12 Åpent hus: Bob Dylan-program med Jan Erik Vold og Kåre Virud

18.12 Magnolia Jazzband og Ophelia Jazzband

26.12 Ole Bøhn / Einar Steen Nøkkelberg

1978

UTSTILLINGER:

Zoran Music
painting/ print, 19.01 - 12.02.1978

Andersen/ Larusson/ Åberg/ Nørgaard: Four Young People from the North
painting/ drawing/ sculpture/ installation, ?.01 - ?.02.1978

Art in Bærum Before and Now
painting, 15.02 - 02.04.1978

Christo: Running Fence
installation/ sculpture/ photography, 06.04 - 01.05.1978

Edgar Knoob

model/ collage/ drawing, 06.04 - 01.05.1978

Tegn / Characters

Doll Exhibition
dolls, 20.05 - 17.06.1978

Student Works

Landscape Art Art Landscape
painting, 08.06 - 13.08.1978

Tim Head: Environment
installation, 21.06 - 16.07.1978

Sonja Ferloy Mancoba: retrospective
sculpture, 18.07 - 06.08.1978

Wolfgang Troschke
drawing/ print, 08.08 - ?.09.1978

Zdenka Rusova
drawing, 21.09 - 22.10.1978

Mark Boyle: Journey to the Surface of the Earth
painting/ sculpture, 21.09 - 22.10.1978

Surrealism
painting/ drawing/ sculpture, 26.10 - 03.12.1978

Wifredo Lam: retrospective
painting, 26.10 - 03.12.1978

Jan Groth
drawing, 26.10 - 03.12.1978

Bjarne Ness: retrospective
painting, 09.12.1978 - 14.01.1979


HOK LIVE:

14.01 William Naboré

14.01 Sibelius Akademins kammerorkester

21.01 Trond Botnen: Swada 78

28.01 Gresk folkemusikk

28.01 Mendoza University Choir

04.02 Osvaldo Parisi

04.02 Lumiére & Son fremfører: Icing

11.02 Pedro Soler

18.02 Gary Kerr

01.03 Jan Garbarek Trio, Jan Erik Vold og Høvik Ballett: Hvitt på hvitt. Koreografi Merete Bergersen. Bestillingsverk HOK

10.03 Michael Goldstein / Einar Steen-Nøkleberg

10.03 Hvitt på hvitt

01.04 Film: Lotte Reininger

04.04 Film: Christo: Egne filmer

15.04 Asker musikkorps

15.04 Film: Christo: Egne filmer

19.04 Tübringer Zimmertheater fremfører: Schule mit Clowns

22.04 Roger Birnstingl

22.04 Mogens Ellegaard

07.05 Film: Christo: Running Fence

07.05 Åpent hus: Bent Stage

08.05 Rytmer fra Vest-Afrika

13.05 Renny Croft

20.05 I Piccoli Musici

20.05 Parkkonsert

27.05 Barneworkshop happening / Parkkonsert / Barneteater for voksne: Fivepenny Festival

27.05 Jan Eggum

05.06 Eggelentier

05.06 Parkkonsert

05.06 Svensk storbandjazz

06.06 St. Cloud unviversity Choir

11.06 Peter Lodwick / Thea Stabell

11.06 Parkkonsert

15.06 Lasse Thoresen: Skapelser. Multimediakomposisjon. Bestillingsverk HOK

17.06 Geir Henning Braat med dans, fjernsyn, elektronisk musikk, kostymer m.m.

17.06 Parkkonsert

17.06 Lasse Thoresen: Skapelser.

23.06 Liv S. Dommersnes & Liv Glaser

23.06 Birgitte Grimstad

23.06 Høvikodden Alternativ

02.07 Jan F. Dobrowolski

08.07 Norsk folkemusikk

15.07 Norsk folkemusikk

16.07 Norsk folkemusikk

16.07 Kong Lavring

29.07 Norsk folkemusikk

05.08 Lillebjørn Nilsen

20.08 Lars Klevstrand & Steinar Ofsdal

14–17.09 Mauricio Kagel - EX-POSITION med Grex Vocalis (Carl Høgset: leder, ekstra musikere: Geir Henning Braathen, Geir Alnæs, Egil Fritsø). Sygruppe: Eva S. Lendl, Grethe Lendl og Eva Willum, Gymtropp: Darfstellendes Spiel fra Deutsche Sporthochschule. Fotodokumentasjon: Tom Sandberg og Hans Jorem. Bestillingsverk HOK

24.09 Film: Mark Boyle

24.09 Skotsk folkemusikk: Angus Grant

24.09 Elisabeth Klein

01.10 Brynjar Hoff / Robert Levin

17.10 St. Laurentius-koret

21.10 Sub Rosa

28.10 Håkon Austbø

28.10 Barneteater: Dyrene i HAkkebakkeskogen

28.10 Cosmic Jokes

03–05.11 WORMS Performing Arts Centre: Jesse James and the Bandit Queen

05.11 Jan Danielsen / Finn Henry Olsen

09.11 Elektrofoni: Pierre Schaeffer

10.11 Duke Jordan Trio

12.11 Bjarne Fiskum / Einar Henning Smebye

14–17.11 Compagnie de Lierre teater: Påske i New York

19.11 Hugo Noth

25.11 Film: Film fra Bali

03.12 Eduardo Falú

09.12 Drammen madrigalkor

16.12 Oslo Trio

1979

UTSTILLINGER:

Norwegian Emigrants
photography

Nature as an Artist
gemstones

Personal Views
photography, 14.01 - 02.02.1979

Nobuo Sekine
sculpture, 01.02 - 04.03.1979

Hiroshige
print, 02.02 - 18.03.1979

Albert Bitran
painting/ drawing, 14.02 - 18.03.1979

Alfred Manessier
print, 08.03 - 22.04.1979

Fritz Behrendt
drawing, 22.03 - 22.04.1979

Günter Grass
print, 24.03 - 13.05.1979

Anna-Eva Bergman
drawing/ painting, 26.04 - 03.06.1979

Children of Our World: Photography / UNICEF
photography, 17.06 - 08.07.1979

Asger Jorn´s Gift to Høvikodden
drawing/ sculpture

Drawings from the Collection

Christian Jaccard
painting, 06.09 - 07.10.1979

Royal Nebeker
print

Martin Barré
painting

Art from Tibet: The Roof to the World
sculpture, 11.10 - 11.11.1979

Isle of man

Photography Here and Now
photography, 15.11 - 12.12.1979

Juan Soriano
painting, 15.11 - 12.12.1979

Photography in Public Collections

FSA - a Photo-Historical Milestone

Appel and Alechinsky
drawing, 15.12.1979 - 14.01.1980

Prints from Clot, Bransen and Georges
print, 15.12.1979 - 14.01.1980

Atget
photography

New York's Avantgarde
painting, 15.05 - 18.06.1979


HOK LIVE:

07.01 Ole Bøhn / Einar Steen-Nøkleberg

28.01 Åpent hus: Paul Bempechat

04.02 Høvikodden Alternativ: Klovneworkshop

04.02 Indisk danseteater

04.03 Collage: dansegruppe

10–11.03 Pip Simmons Theatre Group: Woyzech

11–18.03 Film: British Avantgarde

14–15.03 Pip Simmons Theatre Group: We

17–18.03 Lise Ferner

18.03 Plastic Platypus

24–25.03 The Elsinore Players: Majakovskij

24–25.03 Musikkteaterseminar

24–25.03 Ny Musikks Ensemble

25.03 Svensk folkemusikk

31.03–01.04 Elektrofoni: Pierre Schaeffer

03–08.04 Billedstofteater

16.04 Ed Bogaard / Einar Henning Smebye

22.04 Åpent hus

24.04 Teateret Narren

28–30.04 Høvikodden Alternativ: Søppelplaneten

06.05 Norsk tromboneklubb

12.05 Polsk rock: SBB

13.05 Åpent hus

20.05 Høvikodden Alternativ: Heikki Sarmanto kvartett

25.05 Ny Musikk fra California

27.05 Parkkonsert

30.05 Murray Perahia

03.06 Høvikodden Alternativ

10.06 Bærum Orkesterforening / Metronom Brassband

10.06 Parkkonsert

17.06 Film: Filmer for barn

17.06 Parkkonsert

23.06 Liv S. Dommersnes & Liv Glaser

23.06 Barnas dag

24.06 Grex Vocalis

01.07 Elektrofoni

08.07 Elektrofoni

15.07 Elektrofoni

22.07 Elektrofoni

05.08 Ungdomskonsert: Tyskland

17–21.08 Aklowa. Dansegruppe fra Ghana

26.08 Kalvøya: Høvikodden Alternativ Workshops

02.09 Jan König / Helge Slaatto

09.09 Skui Amatørkorps / Stabekk Janitsjar

12.09 Grenland friteater

15–16.09 River (klovn)

16.09 Bærum verk musikkorps / Grav musikkorps

23.09 Trevor Wishart

03.10 Gerwase De Peyer

06–07.10 Trisha Brown Dance Company

14.10 Åpent hus: Elisabeth Klein

14.10 Parkkonsert

20.10 Jan Danielsen / Finn Henry Olsen / Geir Alnæs

25.10 Cluster

25.10 Dorothy Dorow

27.10 Per Kværne

28.10 Randall Meyer

03.11 Foredrag med Sigmund Kvaløy

04.11 Michelle Campanella

18.11 Høvik Ballett: Jubileumsprogram

20.11 Teateret Vårt Molde

25.11 Høvik Ballett: Jubileumsprogram

01.12 Metronom Jazzband

01.12 Foredrag med Kai Gjelseth

02.12 Høvikodden Alternativ

02.12 Sven Åke Johansson / Alexander von Schippenbach

03.12 Fotoworkshop

20.12 Håkon Austbø / Ole Bøhn

20.12 Høvikodden Alternativ: Familiedag